TÜRKÇE

Kilopi Projesi Marketing ve AMA

Kilopi projesi; topluluk tarafından yürütülen, tam merkeziyetsiz, şeffalık ilkesini benimsemiş bir Web3 projesidir.

Bu ilkeler çerçevesinde tüm token dağılımları web sitesinde görünebilir durumdadır.

https://kilopi.net/transparency/

Takım’ın aldığı her bir token sistemde kayıtlıdır ve önden hiçbir şekilde ICO, IEO, NFT veya Arsa satışı yapılmamıştır. Aynı şekilde Takım da kendi kontrolüne hiçbir token almamıştır.

Marketing ve kendi gruplarında AMA yapmak isteyen kişiler verdikleri hizmet karşılığında yanlızca LOP token alabilirler. Verilecek LOP token hizmetin kalitesi ve Kilopi token’ın bilinilirliğinin ne kadar arttırılıbileceğine bağlıdır.

Bu durum ışığında marketing tekliflerinizi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine yapmanız, marketing işlemini nasıl yapacağınız, kaç kişiye ulaştırabileceğiniz ve talep ettiğiniz ücretin dolar karşılığını yazmanız gerekmektedir.

Sizlerin maillerine dönüş yapabilmemiz için önce Takım sunulan teklifi kabul etmeli ardından topluluktan onay almalıdır. Bu süreç uzun olabilir ancak sizlere kesinlikle dönüş yapılacaktır.

 

ENGLISH

Kilopi Project Marketing and AMA

Kilopi project; is a Web3 project run by the community, fully decentralized, adopting the principle of transparency.

All token distributions are visible on the website within the framework of these principles.

https://kilopi.net/transparency/

Each token received by the Team is registered in the system and no ICO, IEO, NFT or Land sales have been made beforehand. Likewise, the Team has not received any tokens under its control.

Marketing and people who want to do AMA in their own groups can only get LOP tokens for the service they provide. The LOP token to be given depends on the quality of the service and how much the awareness of the Kilopi token can be increased.

In the light of this situation, you should make your marketing offers to This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., write how you will do the marketing, how many people you can reach and the dollar equivalent of the fee you request.

Before we can respond to your emails, the Team must first accept the offer and then get approval from the community. This process may be long, but you will definitely be contacted.