Kilopi Nedir

Kilopi, “Tron Blockchain” üzerinde oluşturulmuş bir “Faydalı kullanım dijital varlığı”dır. Kilopi, bir ana projeye ve bir çok alt projeye sahiptir. “Kilopi dijital varlığı” kendisine ait projelerde aktif olarak kullanılacaktır.

Kilopi Ekosistemi

Kilopi takımı, oyun sunucularının ekonomilerine bağlanabilecek, basit bir “Merkezsiz yazılım” hazırlamaktadır. Bu yazılım, oyun sunucularının ekonomileri ile dijital varlıklar arasında çok basit ve güçlü bir köprü olacaktır.

  • Kilopi, oyun sunucularındaki bütün eşyalar ile etkileşime girmeyecektir.
  • Kilopi sadece oyun sunucularındaki eşyaların değerlerini biçen tek bir eşya ile etkileşime geçecektir. Örneğin; "Oyun içi altın"

"Kilopi Dijital varlığı" kimler içindir ?

Kilopi, “Faydalı kullanım dijital varlığı” olduğundan dolayı, ekosistemler içerisinde kullanılacaktır. Bunun anlamı, dijital varlığın kullanım alanları açıldığında, değeri sürekli olarak artış gösterecektir. Sonuç olarak, Kilopi dijital varlığı;

Uzun dönem yatırımcılar içindir.

Kilopi ekosistemi kullanıcıları içindir.

Kilopi Dijital Varlığı Paylaşımı

"Kilopi [LOP] dijital varlığı" dağıtım planı

*ICO süreci bağış toplamaları yoktur.

*Yatırımcıyı suistimal etmek yoktur.

Yönetim kadrosu

Kilopi, her zaman yeni değerlere ve fikirlere açıktır. Ekibimize katılmayı düşünürseniz, paylaşmak istediğiniz bir fikriniz varsa veya bir ortaklık düşünceniz var ise, lütfen yukarıdaki menüdeki iletişim bağlantısını kullanarak, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Cem Tosun

Kurucu

Çevrimiçi oyun sistemleri kurguları oluşturma, oyun modları tasarlama, tasarımları koda dökme ve yönetme konularında 4 yıldan fazla deneyime sahip bir inşaat mühendisi. Ayrıca blockchain, smart contract, solidity, remix ve web tasarımları konusunda güçlü bir bilgi ve deneyim birikimine sahiptir.

Berkin Kale

Kurucu-Ortak

Çağrı merkezlerinde kullanılan teknolojilerde 10 yılı aşkın deneyime sahiptir. 2 yılı aşkın süredir dolandırıcılık ve dolandırıcılığı önleme departmanında proje yöneticisi olarak çalışmaktadır. Blockchain ve dijital varlık konularına meraklı ve bu sektördeki sağlam projeler hakkında derin bilgi sahibidir.

Ahmet Çağdaş Bayraktar

Partner

Yapı kimyasalları konusunda profesyonel bir danışman. İnşaat projelerin ekonomisini yönetme ve denetleme konusunda 10 yıllık deneyime sahiptir. Yeni yatırımlar yaparak, yeni bağlantılar kurarak ve yeni pazarlar araştırarak Kilopi projesinin büyük bir destekçisi.

Resul Kaynak

Partner

“Bina Cepheleri” sektöründe 6 yıldan fazla deneyime sahip bir Mimari Tasarımcı. İlgili yazılımları kullanarak çizimlerin ve tasarım algoritmalarının otomatikleştirilmesi konusunda derin bilgiye sahiptir. Mimari tasarım teknolojileri ve blockchain teknolojilerinin ortak kullanım alanları ile ilgili araştırmalar yapmaktadır.

Rıza Kaynak

Partner

Güçlü dijital çözüm platformlarının direktörü, danışmanı ve yöneticisi. Pazarlama ve iş geliştirme alanlarında 10 yıldan fazla deneyime sahiptir. Uluslararası olarak yaklaşık 40.000 kişilik aktif bir ağa sahip ve işini blockchain gibi yeni teknolojilerle genişletmeye başladı.

Mehmet Ali Demirci

Partner

10 yılı aşkın süredir kendi şirketinde BT ve ICT hizmetlerini yöneten bir Türk işadamıdır, BT hizmet modelleri ve Siber Güvenlik konusunda geniş bir BT geçmişine sahiptir. Microsoft, Exin, Axelos, CWNP, EC-Council ve HBS gibi birçok dünya lideri programdan birçok sertifikaya sahiptir. Güncel olarak ekonomi, fintech ve blockchain üzerine çalışıyor olup, çok geniş bir çevre ve bilgi altyapısına sahiptir.

Emre Yüz

Partner

İleri teknoloji ürünlerinde 10 yıldan fazla deneyime sahip profesyonel bir müşteri ilişkileri yöneticisi. Teknolojik gelişmeler hakkında derin bir bilgiye ve çok geniş bir portföye sahiptir. Blockchain endüstrisinin geleceği ile ilgili yeni ilişkiler ve yönetim sistemleri oluşturmaktadır.

Hayri Durucu

Partner

Uluslararası alanda 3 yıldan fazla deneyime sahip bir ticaret adamı. Ayrıca zeytin ve zeytinyağı endüstrisinde uzman ve gurme. Blockchain teknolojilerini kullanarak kendi işini daha da geliştirme çalışmalarına başladı.

Okan Katlandur

Partner

Uluslararası alandaki kanunlar, vergiler ve şirketler hakkında profesyonel bir danışman. Bu alanlarda, özellikle Çin ve Türkiye arasında 10 yıldan fazla deneyime sahiptir. Ayrıca, blockchain endüstrisinde çok önemli bağlantılara sahip olup, sağlam altyapısı olan projeleri desteklemektedir.

Yol Haritası

Kilopi projesi takviminin özeti
1

Fikir tasarımı ve araştırma

2019
2

Hazırlık ve Dijital Varlığın Oluşturulması

2019
3

Tasarım

2020
4

Yayın

2021
5

Gelecek

2022 ve Ötesi

Fikir tasarımı ve araştırma

Fikir kabaca şekillendirildi.
Blockchain sektörü, benzer fikirlerin olup olmadığı konusunda araştırıldı ve çıkarılan sonuçlar neticesinde fikrin son haline karar verildi.

Hazırlık ve Dijital Varlığın Oluşturulması

Çekirdek ekibe karar verildi. Whitepaper hazırlandı. Websitesi ve Ultima Online sunucusunun temeli için çalışmalara başlandı.

Kilopi [LOP] Dijital varlığı Tron Blockchain üzerinde oluşturuldu.

Tasarım

Kilopi merkezsiz uygulaması ve Ultima Online sunucusu ile ilgili ilk testler gerçekleştirildi.

Kilopi [LOP] dijital varlığı Polonidex borsasında riskli varlıklar sekmelerinde aktif hale getirildi. Daha fazla borsada listelenebilmek için çalışmalar başlatıldı.

Ultima Online sunucusu bu yıl aktif hale getirilecek ve test oyuncuları almaya başlayacak.

Kilopi merkezsiz uygulaması Tron üzerindeki Shasta testnet sunucuları üzerinde test edilmeye devam edecek.

Ultima Online sunucusuna, ekosistemi stabil hale getirebilmek için, test oyuncularının fikir ve eleştrileri göz önünde bulundurularak düzenli güncellemeler yapılacak.

Yayın

Kilopi Ultima Online sunucusu "tam sürüm" olarak yayınlanacak.

Kilopi merkezsiz uygulaması Tron Anazincir üzerinde yayınlanacak.

Kilopi "Yazılım geliştirme kiti" diğer ultima online sunucuları için kullanıma açılacak.

Gelecek

Kilopi merkezsiz uygulaması, diğer oyunlarda da kullanılabilmek üzere çalışmalar başlatılacak.

Kilopi projesinin geleceğinin daha iyi tayin edilebilmesi için blockchain ve benzeri yeni teknolojilerdeki değişiklikler ve yenilikler çok dikkatli bir şekilde araştırılacak.

Gelişmeler doğrultusunda Kilopi projesinin yol haritası revize edilecek.

İlerleme

Madencilik Sistemi30%
Ortaklıklar30%
SSS30%
TAKIM60%
YOL HARİTASI75%
SOSYAL MEDYA PLATFORMLARI40%
WhIte Paper60%
Websitesi80%